Můj největší sen


Vždy bylo stát se DJem. Z tech dob mi zůstala jenom přezdívka Ethan Davis.“umělecké“ jmeno, které hrdě používám i když nejsem ten Dj, kterým jsem chtěl být.

Párkrát se mi to dokonce povedlo! Párkrát jsem hrál v teď již asi zrušeném klubu na Červeném vrchu a párkrát jsem měl i svoji vlastní noc v karlínském klubu Styx. Byla to paráda. Hned bych se do té doby vrátil a pořádně se tomu věnoval.

Teď mě ale napadlo, při brouzdání v YouTube audio library, že abych neměl problémy s autorskými právy, tak vyrobím Dj set právě ze skladeb v YouTube knihovně.

Nastahoval jsem si tedy spousty skladeb a začal sestavovat ideální playlist. Jestli se dá výsledek poslouchat, to musíte posoudit Vy, já bych řekl že dobrý.

Úplně čistou náhodou se stala však věc se kterou jsem nepočítal. Všechny vybrané skladby, ty co se mi zamlouvaly nejvíce, všechny pochází od jednoho interpreta. Opravdu to nebyl záměr.

Video

Video by mohlo být paralelou k cestou životem a co všechno- kam dojít – aby se Vám splnily Vaše sny. Ale není. Je to jen hloupost na podkreslení hudby. Měl jsem více variant v záloze. Například video ze hry Audiosurf, která generuje úroveň právě z hudby a všechny efekty jsou po analýze hudby synchronizovany právě s vámi zvolenou hudbou. Bylo to však ještě nudnější než finální produkt.

Pojďme si plnit sny!

Umění odpočívat

V dnešní uspěchané a stresující době je umění si najít chvilku pro sebe. Lidé jsou čím dál tím více ve stresu a pořád někam spěchají. Já taky. Ve snaze si odpočinout jsem přišel na – pro mně ideální – činnost, při které si krásně odpočinu.

Můj volný den začíná tím,  že udělám vše co potřebuji. Vyperu, uklidím, umyji nádobí atd. Když mám všechno hotové, vezmu svojí ojetou bajku a vyrazím. Kousek od domova mám krásný zámek Veltrusy a rozlehlý park – ideální k jízdě na kole: Vede zde cyklostezka napříč Evropou směr Drážďany (tak daleko jsem zatím nedojel). Projedu kolem Tesca,  nakoupím svačinu, projedu kolem zámku  a zaparkuji na kameny zpevněném břehu Vltavy nedaleko od něj.

V čem tedy spočívá kouzlo tohoto místa? Nikdo tudy nechodí! Člověk se tady může rozplácnout na zem, pustit si oblíbenou hudbu, když je krásně, shodit tričko a chytat bronz. Kromě brouků, co po Vás neustále lezou, je to pro mě ideální odpočinek.

 

Každý by si měl najít nějakou činnost, při které prostě vypne, na nic nemyslí a relaxuje.  … Pak už po sobě uklidit obaly od svačiny a vyrazit zpátky do skutečného světa! Juchú!

This slideshow requires JavaScript.

Ahoj všichni!

Vítejte na mém blogu!

Opět zjišťuji, že spustit web je snazší než řídit auto, najít si praci, nebo do té práce jít. Během pár měsíců to tady a na mém YouTube pěkně rozjedeme. Je na co se těšit!