Umění odpočívat

V dnešní uspěchané a stresující době je umění si najít chvilku pro sebe. Lidé jsou čím dál tím více ve stresu a pořád někam spěchají. Já taky. Ve snaze si odpočinout jsem přišel na – pro mně ideální – činnost, při které si krásně odpočinu.

Můj volný den začíná tím,  že udělám vše co potřebuji. Vyperu, uklidím, umyji nádobí atd. Když mám všechno hotové, vezmu svojí ojetou bajku a vyrazím. Kousek od domova mám krásný zámek Veltrusy a rozlehlý park – ideální k jízdě na kole: Vede zde cyklostezka napříč Evropou směr Drážďany (tak daleko jsem zatím nedojel). Projedu kolem Tesca,  nakoupím svačinu, projedu kolem zámku  a zaparkuji na kameny zpevněném břehu Vltavy nedaleko od něj.

V čem tedy spočívá kouzlo tohoto místa? Nikdo tudy nechodí! Člověk se tady může rozplácnout na zem, pustit si oblíbenou hudbu, když je krásně, shodit tričko a chytat bronz. Kromě brouků, co po Vás neustále lezou, je to pro mě ideální odpočinek.

 

Každý by si měl najít nějakou činnost, při které prostě vypne, na nic nemyslí a relaxuje.  … Pak už po sobě uklidit obaly od svačiny a vyrazit zpátky do skutečného světa! Juchú!

This slideshow requires JavaScript.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *