Umění odpočívat

V dnešní uspěchané a stresující době je umění si najít chvilku pro sebe. Lidé jsou čím dál tím více ve stresu a pořád někam spěchají. Já taky. Ve snaze si odpočinout jsem přišel na – pro mně ideální – činnost, při které si krásně odpočinu.

Můj volný den začíná tím,  že udělám vše co potřebuji. Vyperu, uklidím, umyji nádobí atd. Když mám všechno hotové, vezmu svojí ojetou bajku a vyrazím. Kousek od domova mám krásný zámek Veltrusy a rozlehlý park – ideální k jízdě na kole: Vede zde cyklostezka napříč Evropou směr Drážďany (tak daleko jsem zatím nedojel). Projedu kolem Tesca,  nakoupím svačinu, projedu kolem zámku  a zaparkuji na kameny zpevněném břehu Vltavy nedaleko od něj.

V čem tedy spočívá kouzlo tohoto místa? Nikdo tudy nechodí! Člověk se tady může rozplácnout na zem, pustit si oblíbenou hudbu, když je krásně, shodit tričko a chytat bronz. Kromě brouků, co po Vás neustále lezou, je to pro mě ideální odpočinek.

 

Každý by si měl najít nějakou činnost, při které prostě vypne, na nic nemyslí a relaxuje.  … Pak už po sobě uklidit obaly od svačiny a vyrazit zpátky do skutečného světa! Juchú!

This slideshow requires JavaScript.

Ahoj všichni!

Vítejte na mém blogu!

Opět zjišťuji, že spustit web je snazší než řídit auto, najít si praci, nebo do té práce jít. Během pár měsíců to tady a na mém YouTube pěkně rozjedeme. Je na co se těšit!